Samtec Inc. ZW-10-12-S-D-600-150
Part No.:
ZW-10-12-S-D-600-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-12-S-D-600-150 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)