Samtec Inc. ZW-10-12-G-D-661-236
Part No.:
ZW-10-12-G-D-661-236
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-12-G-D-661-236 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height:
0.661" (16.789mm)
Length - Tail:
0.236" (5.994mm)