Samtec Inc. ZW-10-12-G-D-645-280
Part No.:
ZW-10-12-G-D-645-280
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-12-G-D-645-280 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height:
0.645" (16.383mm)
Length - Tail:
0.280" (7.112mm)