Samtec Inc. ZW-10-12-G-D-605-213
Part No.:
ZW-10-12-G-D-605-213
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-12-G-D-605-213 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.212" (5.385mm)
Length - Stack Height:
0.605" (15.367mm)
Length - Tail:
0.213" (5.410mm)