Samtec Inc. ZW-10-12-G-D-500-300
Part No.:
ZW-10-12-G-D-500-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-12-G-D-500-300 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.300" (7.620mm)