Samtec Inc. ZW-10-12-G-D-460-380
Part No.:
ZW-10-12-G-D-460-380
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-12-G-D-460-380 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height:
0.460" (11.684mm)
Length - Tail:
0.380" (9.652mm)