Samtec Inc. ZW-10-12-G-D-400-210
Part No.:
ZW-10-12-G-D-400-210
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-12-G-D-400-210 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.210" (5.334mm)