Samtec Inc. ZW-10-12-G-D-395-315
Part No.:
ZW-10-12-G-D-395-315
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-12-G-D-395-315 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.315" (8.000mm)