Samtec Inc. ZW-10-11-S-D-600-200
Part No.:
ZW-10-11-S-D-600-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-S-D-600-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height:
0.600" (15.240mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)