Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-708-110
Part No.:
ZW-10-11-G-D-708-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-708-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height:
0.708" (17.983mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)