Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-595-120
Part No.:
ZW-10-11-G-D-595-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-595-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.215" (5.461mm)
Length - Stack Height:
0.595" (15.113mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)