Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-590-170
Part No.:
ZW-10-11-G-D-590-170
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-590-170 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height:
0.590" (14.986mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)