Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-520-205
Part No.:
ZW-10-11-G-D-520-205
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-520-205 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.520" (13.208mm)
Length - Tail:
0.205" (5.207mm)