Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-508-211
Part No.:
ZW-10-11-G-D-508-211
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-508-211 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.211" (5.359mm)
Length - Stack Height:
0.508" (12.903mm)
Length - Tail:
0.211" (5.359mm)