Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-500-280
Part No.:
ZW-10-11-G-D-500-280
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-500-280 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.280" (7.112mm)