Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-465-215
Part No.:
ZW-10-11-G-D-465-215
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-465-215 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.465" (11.811mm)
Length - Tail:
0.215" (5.461mm)