Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-440-390
Part No.:
ZW-10-11-G-D-440-390
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-440-390 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.440" (11.176mm)
Length - Tail:
0.390" (9.906mm)