Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-423-253
Part No.:
ZW-10-11-G-D-423-253
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-423-253 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.254" (6.452mm)
Length - Stack Height:
0.423" (10.744mm)
Length - Tail:
0.253" (6.426mm)