Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-375-125
Part No.:
ZW-10-11-G-D-375-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-375-125 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)