Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-330-300
Part No.:
ZW-10-11-G-D-330-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-330-300 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height:
0.330" (8.382mm)
Length - Tail:
0.300" (7.620mm)