Samtec Inc. ZW-10-11-G-D-250-520
Part No.:
ZW-10-11-G-D-250-520
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-11-G-D-250-520 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.520" (13.208mm)