Samtec Inc. ZW-10-10-S-D-480-140
Part No.:
ZW-10-10-S-D-480-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-S-D-480-140 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.210" (5.334mm)
Length - Stack Height:
0.480" (12.192mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)