Samtec Inc. ZW-10-10-S-D-400-290
Part No.:
ZW-10-10-S-D-400-290
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-S-D-400-290 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.290" (7.366mm)