Samtec Inc. ZW-10-10-S-D-375-110
Part No.:
ZW-10-10-S-D-375-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-S-D-375-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)