Samtec Inc. ZW-10-10-G-D-523-230
Part No.:
ZW-10-10-G-D-523-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-G-D-523-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.077" (1.956mm)
Length - Stack Height:
0.523" (13.284mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)