Samtec Inc. ZW-10-10-G-D-480-236
Part No.:
ZW-10-10-G-D-480-236
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-G-D-480-236 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.114" (2.896mm)
Length - Stack Height:
0.480" (12.192mm)
Length - Tail:
0.236" (5.994mm)