Samtec Inc. ZW-10-10-G-D-400-200
Part No.:
ZW-10-10-G-D-400-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-G-D-400-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.400" (10.160mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)