Samtec Inc. ZW-10-10-G-D-390-220
Part No.:
ZW-10-10-G-D-390-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-G-D-390-220 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:
0.390" (9.906mm)
Length - Tail:
0.220" (5.588mm)