Samtec Inc. ZW-10-10-G-D-324-122
Part No.:
ZW-10-10-G-D-324-122
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-G-D-324-122 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.384" (9.754mm)
Length - Stack Height:
0.324" (8.230mm)
Length - Tail:
0.122" (3.099mm)