Samtec Inc. ZW-10-10-G-D-314-278
Part No.:
ZW-10-10-G-D-314-278
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-G-D-314-278 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.238" (6.045mm)
Length - Stack Height:
0.314" (7.976mm)
Length - Tail:
0.278" (7.061mm)