Samtec Inc. ZW-10-10-G-D-275-275
Part No.:
ZW-10-10-G-D-275-275
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-G-D-275-275 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:
0.275" (6.985mm)
Length - Tail:
0.275" (6.985mm)