Samtec Inc. ZW-10-10-G-D-245-242-LL
Part No.:
ZW-10-10-G-D-245-242-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-10-G-D-245-242-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.343" (8.712mm)
Length - Stack Height:
0.245" (6.223mm)
Length - Tail:
0.242" (6.147mm)