Samtec Inc. ZW-10-09-S-D-450-092
Part No.:
ZW-10-09-S-D-450-092
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-09-S-D-450-092 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.188" (4.775mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.092" (2.337mm)