Samtec Inc. ZW-10-09-S-D-402-110
Part No.:
ZW-10-09-S-D-402-110
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-09-S-D-402-110 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.218" (5.537mm)
Length - Stack Height:
0.402" (10.211mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)