Samtec Inc. ZW-10-09-S-D-354-154
Part No.:
ZW-10-09-S-D-354-154
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-09-S-D-354-154 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.222" (5.638mm)
Length - Stack Height:
0.354" (8.992mm)
Length - Tail:
0.154" (3.912mm)