Samtec Inc. ZW-10-09-S-D-350-140
Part No.:
ZW-10-09-S-D-350-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-09-S-D-350-140 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.350" (8.890mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)