Samtec Inc. ZW-10-09-S-D-335-140
Part No.:
ZW-10-09-S-D-335-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-09-S-D-335-140 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.255" (6.477mm)
Length - Stack Height:
0.335" (8.509mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)