Samtec Inc. ZW-10-09-S-D-295-250-LL
Part No.:
ZW-10-09-S-D-295-250-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-09-S-D-295-250-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.295" (7.493mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)