Samtec Inc. ZW-10-09-S-D-280-200
Part No.:
ZW-10-09-S-D-280-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-09-S-D-280-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.280" (7.112mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)