Samtec Inc. ZW-10-09-G-Q-250-230
Part No.:
ZW-10-09-G-Q-250-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Shipping
ZW-10-09-G-Q-250-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.200" (5.08mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)