Samtec Inc. ZW-10-09-G-D-310-114-LL
Part No.:
ZW-10-09-G-D-310-114-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-09-G-D-310-114-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.306" (7.772mm)
Length - Stack Height:
0.310" (7.874mm)
Length - Tail:
0.114" (2.896mm)