Samtec Inc. ZW-10-08-S-D-200-130
Part No.:
ZW-10-08-S-D-200-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-08-S-D-200-130 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)