Samtec Inc. ZW-09-20-L-T-787-224-LL
Part No.:
ZW-09-20-L-T-787-224-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 27POS
Shipping
ZW-09-20-L-T-787-224-LL Information
Number of Positions:
27
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height:
0.787" (20.000mm)
Length - Tail:
0.224" (5.690mm)