Samtec Inc. ZW-09-20-G-D-680-225
Part No.:
ZW-09-20-G-D-680-225
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-09-20-G-D-680-225 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height:
0.680" (17.272mm)
Length - Tail:
0.225" (5.715mm)