Samtec Inc. ZW-09-19-S-D-835-250
Part No.:
ZW-09-19-S-D-835-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-09-19-S-D-835-250 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.835" (21.209mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)