Samtec Inc. ZW-09-15-S-D-325-118
Part No.:
ZW-09-15-S-D-325-118
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-09-15-S-D-325-118 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.187" (4.750mm)
Length - Stack Height:
0.325" (8.255mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)