Samtec Inc. ZW-09-14-S-D-830-120
Part No.:
ZW-09-14-S-D-830-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-09-14-S-D-830-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.480" (12.192mm)
Length - Stack Height:
0.830" (21.082mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)