Samtec Inc. ZW-09-14-S-D-1000-200
Part No.:
ZW-09-14-S-D-1000-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-09-14-S-D-1000-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)