Samtec Inc. ZW-09-12-G-D-660-120
Part No.:
ZW-09-12-G-D-660-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-09-12-G-D-660-120 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.660" (16.764mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)