Samtec Inc. ZW-09-12-G-D-649-190
Part No.:
ZW-09-12-G-D-649-190
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Shipping
ZW-09-12-G-D-649-190 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.191" (4.851mm)
Length - Stack Height:
0.649" (16.485mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)